Aktualności

Serdecznie witamy na stronie firmy BUDKOP SA w Mysłowicach. Przedstawiamy Państwu naszą ofertę do zapoznania się i zapraszamy do współpracy.

Zainteresowanym świadczonymi przez BUDKOP SA usługami polecamy informacje w zakładkach „OFERTA”, „REFERENCJE” i „PARTNERZY”.

Szukającym interesującej i atrakcyjnej finansowo pracy polecamy informacje w zakładce „PRACA”.

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) w PKO TFI - 05 Listopada 2019 roku

Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) zobligowała pracodawców do wyboru operatora i utworzenia PPK dla swoich pracowników. Zarząd BUDKOP SA zawarł umowę o utworzeniu Pracowniczego Planu Kapitałowego dla pracowników firmy we współpracy z PKO Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych S.A. Więcej informacji — kliknij zdjęcie obok.

W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu:

 • z Działem Księgowo-Płacowym pod numerem telefonu: 32 223 87 75 wew. 109
 • z infolinią PPK pod numerami telefonów: 801 32 32 80 lub 22 358 56 56
 • zapoznania się z informacjami o Pracowniczych Planach Kapitałowych na stronie internetowej PKO TFI: https://www.pkotfi.pl/ppk-z-pko-tfi/

OK SYSTEM Polska SA - 01 sierpnia 2019 roku

W dniu 01.08.2019 roku firma BUDKOP SA nawiązała współpracę z OK SYSTEM Polska SA, wzbogacając system świadczeń pozapłacowych dla swoich pracowników. Sport, rekreacja i relaks, to oferta pakietów sportowych OK System dostępna w całej Polsce. Więcej informacji na stronie internetowej OK System — kliknij, w loga poniżej.

Zapisy do korzystania z pakietów sportowych OK System odbywają się od 1 do 15 dnia miesiąca poprzedzającego.

Zdecydowanych do korzystania z pakietów sportowych OK System, w celu uzyskania szczegółowych informacji niezbędnych do dokonania zapisu prosimy o kontakt z sekretariatem BUDKOP SA:

 • telefonicznie pod numerami telefonów: 32 223 8751 lub 32 223 8775
 • elektronicznie e-mail: sekretariat@budkop.pl

przekształcenie spółki - 24 lipca 2018 roku

Pragniemy poinformować, że w dniu 24.07.2018 roku firma BUDKOP przekształciła się ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną.

DIAMENTY FORBESA 2017 - Marzec 2017 roku

W czwartek, 2 marca, podczas uroczystej gali w katowickim hotelu Monopol wręczone zostały Diamenty Forbesa dla najlepszych firm z województwa śląskiego. Prezes Zarządu Pan Jerzy Józefiak odebrał wyróżnienie dla firmy BUDKOP sp. z o.o. (zdjęcie z gali; adres strony http://diamenty.forbes.pl/). W dziesiątej edycji Diamentów redakcja miesięcznika „Forbes” we współpracy z firmą Bisnode Polska opracowała zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w naszym kraju. Analitycy Bisnode Polska wyceniali przedsiębiorstwa, stosując metodę szwajcarską. Łączy ona metodę wyceny majątku oraz ocenę wartości dochodowej. Wartość dochodowa to średnia zysków z lat 2013–2015.

W czwartek, 2 marca, podczas uroczystej gali w katowickim hotelu Monopol wręczone zostały Diamenty Forbesa dla najlepszych firm z województwa śląskiego. Prezes Zarządu Pan Jerzy Józefiak odebrał wyróżnienie dla firmy BUDKOP sp. z o.o. (zdjęcie z gali; adres strony http://diamenty.forbes.pl/). W dziesiątej edycji Diamentów redakcja miesięcznika „Forbes” we współpracy z firmą Bisnode Polska opracowała zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w naszym kraju. Analitycy Bisnode Polska wyceniali przedsiębiorstwa, stosując metodę szwajcarską. Łączy ona metodę wyceny majątku oraz ocenę wartości dochodowej. Wartość dochodowa to średnia zysków z lat 2013–2015. Na liście Diamentów znalazły się więc przedsiębiorstwa, które osiągnęły największy przeciętny roczny wzrost wartości. Wyeliminowane zostały przedsiębiorstwa znajdujące się w upadłości lub likwidacji oraz te z przeterminowanymi długami. Nagrodzone firmy dzielone są na trzy kategorie wg przychodów ze sprzedaży: firmy małe 5–50 mln zł; firmy średnie 50–250 mln zł; oraz firmy duże powyżej 250 mln zł. Wśród spółek małych (przychody od 5 do 50 mln zł) najszybciej swoją wartość zwiększały Sales sp. z o.o., Ampar Klima sp. z o.o. spółka komandytowa oraz Makpol Recykling sp. z o.o.

Marzec 2017 roku, Wóz wiertniczy typu dhdt1 w BUDKOP sp. z o.o.

Firma BUDKOP zakupiła wyremontowany wóz wiertniczy typu dhdt1 (typu BTRL 1) produkcji Deilmann-Haniel Mining Systems GmbH, w celu zwiększenia bezpieczeństwa pracowników wykonujących prace wiercenia otworów strzałowych w przodku, a także poprawy ich komfortu pracy.

Zakupiony wóz wiertniczy typu dhdt1 został zastosowany od miesiąca, marca 2017 roku w zadaniach realizowanych przez BUDKOP przy drążeniu przekopu w KWK „Mysłowice – Wesoła”.

Listopad 2015 roku, Certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskowego

W 2015 roku firma BUDKOP sp. z o.o. wdrożyła System Zarządzania Środowiskowego i od listopada 2015 roku posiada certyfikowany przez Jednostkę Certyfikującą TÜV NORD Polska sp. z o.o. Zintegrowany System Zarządzania jakością, środowiskowego oraz zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy zgodny z wymaganiami norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-EN ISO 14001:2005 i PN-N-18001:2004.

Sierpień 2014 roku, Certyfikat Odpowiedzialnego Przedsiębiorcy

Firma BUDKOP sp. z o.o. została wyróżniona Certyfikatem Odpowiedzialnego Przedsiębiorcy, który przyznawany jest firmom prowadzącym politykę pro-ekologiczną poprzez świadome zarządzanie zużytym sprzętem elektronicznym.

Moby.pl sp. z o.o. przyznająca Certyfikaty Odpowiedzialnego Przedsiębiorcy to nowoczesna, prężnie rozwijająca się firma zajmująca się skupem starych telefonów komórkowych w celu ich późniejszego recyklingu. Tysiące telefonów, które zalegają w polskich domach oraz firmach mogą zostać ponownie wykorzystane na rynkach dynamicznie rozwijających się, gdzie zapotrzebowanie na tanie oraz solidne narzędzia telekomunikacyjne jest bardzo duże.

Moby.pl sp. z o.o. wraz z platformą – portalem www.greengo.pl pomaga nie tylko firmom w odzyskaniu zamrożonych środków pieniężnych, chroni także środowisko, dzięki prowadzeniu akcji uświadamiających zagrożenia, jakie niosą ze sobą stare telefony komórkowe, które nie zostaną w odpowiedni sposób zutylizowane.

24 sierpnia 2014 roku, nowa zakładka

Na stronie internetowej BUDKOP sp. z o.o. została wprowadzona nowa zakładka „Pomoc innym”, w której zostały zamieszczone podziękowania za udzielane wsparcie finansowe na rzecz środowiska lokalnego w czasie wieloletniej działalności firmy.

Druga dekada stycznia 2014 roku, ŁBT-1200 EH/LS-B w BUDKOP sp. z o.o.

W drugiej dekadzie stycznia w BUDKOP sp. z o.o. w oddziale KWK „Mysłowice – Wesoła” rozpoczęła pracę /po modernizacji/ ładowarka bocznie wysypująca ŁBT-1200 EH/LS-B wyposażona w uniwersalny podest roboczy do

Ładowarka bocznie wysypująca ŁBT-1200 EH/LS-B wyposażona w uniwersalny podest roboczy do pracy ludzi zapewnia większe bezpieczeństwo pracownikom oraz znacznie zmniejsza czasochłonność i pracochłonność przy pracach, w których konieczne byłoby zabudowanie tradycyjnego pomostu roboczego.

11 kwietnia 2013 roku, Komunikat – Przyjęcia do pracy w BUDKOP sp. z o.o.

Do pracy pod ziemią na grupach robót – oddziałach BUDKOP sp. z o.o. przyjmowani będą tylko pracownicy (również emeryci) ze stwierdzonymi kwalifikacjami i wieloletnim stażem pracy w górnictwie. Telefoniczne przyjmowanie zgłoszeń – szczegóły w zakładce „PRACA”.
07 lutego 2013 roku – Kontrakt w KWK „Sośnica – Makoszowy” w Zabrzu, ruch Makoszowy

BUDKOP sp. z o.o. rozpoczął realizację kontraktu w KWK „Sośnica – Makoszowy” w Zabrzu, ruch Makoszowy.
24 stycznia 2013 roku – Nowe kwalifikacje uzyskane przez pracowników w 2012 roku

Dla ambitnych, rzetelnych i pracowitych otwarta jest droga do doskonalenia, jak również zdobywania nowych kwalifikacji na szkoleniach i kursach organizowanych przez BUDKOP sp. z o.o. w siedzibie firmy, a także w zewnętrznych ośrodkach szkoleniowych – potwierdzają to dane za ubiegły rok.

Ogólna liczba pracowników BUDKOP sp. z o.o., którzy uzyskali nowe kwalifikacje w 2012 roku to 75 osób, w tym 25 osób na kursach zewnętrznych i 50 osób na kursach wewnętrznych.

Uzyskane kwalifikacje na kursach zewnętrznych:

 • elektromonter do 1 kV (5 osób),
 • górnik kombajnista chodnikowy (2 osoby),
 • górnik strzałowy (2 osoby),
 • górnik rabunkarz (1 osoba),
 • górnik (3 osoby),
 • młodszy górnik (2 osoby),
 • operator samojezdnych maszyn przodkowych ładowarek (4 osoby),
 • ślusarz konserwacji i napraw kombajnów chodnikowych (4 osoby),
 • maszynista kolejek podwieszanych (2 osoby).

Uzyskane kwalifikacje na kursach wewnętrznych w siedzibie firmy:

 • obsługa przenośników taśmowych i zgrzebłowych (23 osoby),
 • sanitariusz (11 osób),
 • obsługa ładowarki zgarniakowej typu ZPP (8 osób),
 • obsługa urządzeń do betonowania – PP, WUBET, betoniarki (8 osób).

22 stycznia 2013 roku – Konkurs BHP

Dla pracowników BUDKOP sp. z o.o. został ogłoszony Konkurs BHP, który trwa od dnia 02.01.2013 do 30.11.2013 roku. Obejmuje trzy kategorie:

 • oddział,
 • pracuję bezpiecznie – pracownik fizyczny,
 • wiedza z zakresu BHP – pracownik fizyczny.

Dla najlepszych przewidziane są nagrody – szczegóły na każdym punkcie pracy i w Dziale BHP i Szkolenia.
08 stycznia 2013 roku – Certyfikat Wiarygodności Biznesowej

Wiodąca na rynku wywiadownia gospodarcza honoruje firmy wiarygodne biznesowo. Do grona nagrodzonych należą firmy o najwyższej i wysokiej ocenie stabilności wystawianej przez D&B Poland.

Firma BUDKOP sp. z o.o. otrzymała Certyfikat Wiarygodności Biznesowej nadawany na podstawie danych z roku 2011.

Informacje o wyróżnieniu Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej nadanym BUDKOP sp. z o.o. można zobaczyć na stronie internetowej D&B Poland (dostęp po „kliknięciu” przycisku „CWB …” w główce niniejszej strony).
28 listopada 2012 roku – 500 MENEDŻERÓW

W 2012 roku redakcja dziennika „Puls Biznesu” po raz pierwszy wyłoniła listę 500 Menedżerów.

Osoby wyłonione, w tym rankingu to najbardziej przedsiębiorcze i aktywne postaci polskiego biznesu prezentujące godne naśladowania postawy.

W dniu 28 listopada 2012 roku na uroczystej gali w Warszawie w prestiżowym gronie 500 Menedżerów 2012 uhonorowany został Prezes Zarządu BUDKOP sp. z o.o. Jerzy JÓZEFIAK.